slide

Kalendář

<< 23/7/2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Novinky ze školy

Národní srovnávací testy 2018Národní srovnávací testy 2018

28. 6. 2018

Národní testování 5. tříd (SCIO) se konalo letos na jaře a naši žáci opět podali mimořádný výkon. Potvrdili tak skutečnost, že po celou dobu patnáctiletého testování patříme k absolutní špičce. K porovnání výsledků byla použita data všech zapojených škol z celé České republiky (celkově se testování 2018 zúčastnilo 14540 žáků ze 484 škol). Blahopřejeme nejen žákům samotným, ale současně i všem, kteří se na jejich vzdělávání podíleli. Statistiky a grafy naleznete ZDE.
Radomír Prokop

 

Brno in CrudwellBrno in Crudwell

20. 6. 2018

11 žáků ze školy na Rozmarýnové navštívilo v prvním červnovém týdnu anglický Crudwell. Proč? Po letech hledání „vhodného partnera“ se nám podařilo navázat kontakt se školou v malé anglické vesničce, a právě do ní jsme letos již potřetí vypravili skupinku našich dětí vyzkoušet, zda jim znalosti angličtiny stačí k tomu, aby dokázaly týden žít „po anglicku“. Děti ve věku 9 – 11 let byly ubytovány v rodinách a ve školních dnech se začlenily do výuky v tamní škole. Po prvních momentech obav z nového prostředí a jazykové bariéry se děti bez problémů začlenily do „svých“ tříd a našly nové kamarády. Program se jim jejich „týdenní rodiny“ snažily připravit velmi pestrý. Ani se nám nechtělo po týdnu vracet domů. Letenky však už byly zakoupeny a hlavně na nás netrpělivě čekali v Brně rodiče. Všichni byli zvědaví, jak to jejich děti zvládly. Mohli být bez obav – zvládly to skvěle! Navázaly nová přátelství a nemohou se dočkat, až jejich přátelé přijedou zase na oplátku příští rok k nám.
MH

 

Káčata 2018Káčata 2018

7. 6. 2018

Srdečně zveme! Již tuto neděli...

 

Myšoidní družina

4. 5. 2018

Ve čtvrtek 26. 4. zrealizovala Velká kouzelná myšice na naší školní zahradě testovací projekt zkoumající vhodnost zúčastněných stát se jejími plnohodnotnými nástupci. Testování podstoupilo zhruba 70 dětí a stejný počet bílých myší. Byla prověřena jejich manuální zručnost, postřeh, rychlost, rozumové schopnosti i chuťové dispozice. A jaké byly výsledky? To nelze prozradit, neboť celý projekt podléhal maximálnímu utajení, dokonce byl závěrem testu všem přítomným kouzelným zaklínadlem proveden paměťový výmaz všeho, co se týkalo testu a Velké kouzelné myšice. Odpolední kouzelná družina končila velkým táborákem s opékáním špekáčků a tohle si už jistě pamatují všichni. Foto ZDE...
AZ

 

Mistrovství Brna v Beeballu 2018

1. 5. 2018

Ve čtvrtek 26.4.2018 se děti MŠ, 1. třídy a 2.třídy zúčastnily sportovního dopoledne v areálu u Hrocha. Utkaly se s dalšími školkami a školami v turnaji ve hře Beeball. Ve své kategorii obsadili děti MŠ 3.místo, prvňáčci 2.místo a druháčci 5.místo. Přidanou disciplínou byl také hod do dálky. Absolutním vítězem v této dovednosti se stal Viky Jelínek z 1.třídy, jehož hod dosahoval ke hranici třiceti metrů.

JV

StreetballStreetball

23. 4. 2018

Po vyrovnaném boji a pěkné hře jsme nakonec na předposledním turnaji skončili na 5. místě. Ale i tak to bylo prima. Sláva vítězům, čest poraženým...
RP

 

Loutka v Brně 2018Loutka v Brně 2018

18. 4. 2018

V neděli 15. dubna se Spolek loutek Loutkino jako host zúčastnil loutkářské přehlídky LOUTKA V BRNĚ. Svým Předpotopním příběhem zakončil sérii 5 divadelních představení určených dětským divákům, kterých však v sále bylo bohužel poskrovnu. Škoda, že při řadě dnešních možností nepodnikl pořadatel důkladnější přípravu propagace akce a že tato proběhla víceméně bez účasti divácké veřejnosti. Naši herci se svého úkolu zhostili zodpovědně a zaslouží si velkou pochvalu.

AZ

 

Naši mladí vědci na VUT

16. 4. 2018

Zajímavý článek o našich dětech a jejich návštěvě na VUT Brno:

https://zvut.cz/zapisnik/zapisnik-f38170/vut-objektivem-vedce-nejmladsi-generace-techniku-d169562

 

 

Loutkino na Třebíčském loutkářském jaruLoutkino na Třebíčském loutkářském jaru

7. 4. 2018

Výběr členů školního Spolku loutek Loutkino se 24. března zúčastnil divadelní přehlídky Třebíčské loutkářské jaro. V konkurenci „dospěláckých“ souborů se představení Předpotopní příběh umístilo na 1. místě s doporučením postupu na Loutkářskou Chrudim 2018. Blahopřejeme!

 

WILD WEST PLES 2018WILD WEST PLES 2018

25. 3. 2018

V pátek 16. března absolvovali naši žáci, jejich rodiče a všichni učitelé školy již 6. ročník tématického převlekového odpoledne, které stále ze zvyku nazýváme maškarním plesem, ale protože plesem rozumíme především aktivity taneční, není to naši akci zcela vystihující, neboť na tanec nám často z přemíry jiných činností v programu nezbývá mnoho času. Po výletu do pohádky, cirkusovém plese, záchraně mimozemšťana, ekopříběhu z civilizací ohrožené louky, zápletce ze ZOO a loňské návštěvě pravěku jsme se tentokráte podívali do Spojených států 19. století na stavbu transkontinentální pacifické železnice. Příprava podobných akcí zabere vždy mnoho hodin práce. Řada setkání školské rady postupuje od diskusí o volbě tématu přes vznik kostry scénáře, promyšlení jednotlivých fází programu, výrobu rekvizit až po vlastní stavbu scény a ozvučení prostoru v sále hotelu Kozák. Je zábavné každý rok sledovat překvapené až vyděšené pohledy personálu hotelu, když se na pódium stěhují různé, často velmi objemné, předměty potřebné ke zdárnému průběhu aktuální „maškarády“. Vlastně je jejich zděšení na místě. Asi není úplně běžné, aby pořadatelé nějakého plesu potřebovali starý mandl, sprchový kout, obrovskou kašírovanou želvu či bizona, koně našíř, dvoumetrový model parní lokomotivy s tendrem nebo zatraceně realistickou figurínu Abrahama Lincolna. Ještě více by je možná šokovalo, kdyby tušili, že občas v programu proběhne bouřlivá chemická reakce, střílí se lukem a šípy, pravěcí lidé uloví mamuta nebo odstartuje mimozemská kosmická loď. Po skončení akce si vždy realizátoři oddechnou, ale zároveň všem hned projde hlavou: A co příští rok? Jaké téma zvolit, aby bylo dostatečně nosné, neotřelé a inspirující? Naštěstí je dost času na přemýšlení a než se rok s rokem sejde, snad se nějaký „sošný“ nápad dostaví. Takže WILD WEST PLES 2018 je za námi, ať žije XY PLES 2019!
Školská rada SMZŠ

 

Návštěva ze St. Pöltenu březen 2018

22. 3. 2018

Od čtvrtka 15. března do soboty 17. března 2018 byly našimi hosty děti a paní učitelky z Rakouska. Největším naším společným zážitkem byl páteční výlet do VIDA science centra, ve kterém jsme se zúčastnili programu s názvem Kuličko-cinko-stroje. Samozřejmě opomenout nelze ani setkání na Divokém západě – maškarním plese SMZŠ.

Fotky najdete ZDE...

JV

 

Zimní expedice 2018 - Rokytnice nad JizerouZimní expedice 2018 - Rokytnice nad Jizerou

13. 3. 2018

Milí rodiče, s dětmi si užíváme krás Krkonoš plnými doušky. Včera bylo azurové nebe, teplo, po dlouhé jízdě busem a jídle se děti vydováděly na lopatách na místním svahu. Dnes si rozřadili instruktoři děti do tří družstev lyžařů a jednoho snowborďáků a vyjeli jsme na velké sjezdovky. Všechna družstva se vyvezla na nejvyšší vrchol - Lysou. Děti si to zde užívají, lyžování mají až až, instruktoři jsou moc fajn. Zdravíme všechny do Brna a lyžování zdar! :-)

Ve středu instruktoři uspořádali závody družstev ve slalomu na lyžích a snowboardu. Dnes proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů a všichni si domů odváží diplom a tričko. Odpoledne nám krásně vysvitlo sluníčko, takže jsme pózovali na svahu a užívali si poslední slunečné lyžovačky.
HK, RŠ a děti 4. a 5. třídy

 

WILD WEST PLES

13. 3. 2018

Školská rada SMZŠ zve 16. 3. 2018 v 16.30 do saloonu v hotelu Kozák na WILD WEST PLES.

 

PF 2018PF 2018

23. 12. 2017

Veselé Vánoce a mnoho štěstí a pohody v roce 2018 přeje

vaše SMZŠ

 

Vítězství!Vítězství!

22. 12. 2017

1. místo na vánočním turnaji Malé ligy - nejhezčí dárek pod stromečkem.

Hoši, děkujeme!

 

Světlobraní 2017Světlobraní 2017

21. 12. 2017

Druhý ročník jundrovského světlobraní se konal 16.listopadu, den před státním svátkem. Děti se svými učiteli a rodiči připravily krásné světelné exponáty či interaktivní show pro potěchu zraku a pro rozzáření tmavých podzimních dní. Na své si přišly i chuťové pohárky ochutnáváním přinesených dobrot. I přes počáteční skepsi k importovaným festivalům musím říct, že se jednalo velice příjemně prožité odpoledne s dětmi v prostředí, kde tráví tolik času a s lidmi, kteří dosti ovlivňují jejich životy. Společně s vinobraním patří tato akce k našim oblíbeným podzimním zážitkům.
Zj

 

Výměnný pobyt v rakouském St. Pöltenu - listopad 2017

21. 11. 2017

Sedm statečných ze čtvrté a páté třídy se vydalo od čtvrtka 9. listopadu do soboty 11. listopadu 2017 na výměnný pobyt do rakouského St. Pöltenu.

 

2. jundrovské světlobraní 16. 11. od 15.30

7. 11. 2017

2. jundrovské světlobraní - akce školské rady SMZŠ, odpolední tvořivé dílny pro rodiče a jejich děti, prezentace světelných objektů na zahradě školy, bližší informace u třídních učitelů

 

Drakiáda a piknikiáda 2017Drakiáda a piknikiáda 2017

17. 10. 2017

Letošní Drakiáda @ Piknikiáda se mimořádně vydařila!!! Jednak díky počasí, které i přes různé škarohlídné předpovědi bylo nakonec fajn, a hlavně dovolilo drakům všeho druhu se neomezeně vznášet a také díky rozmanitému občerstvení, které určitě nikoho neurazilo :-) .
Lucie Horáčková

 

EDOOKIT

6. 10. 2017

Vážení rodiče,

od 1. září 2017 jsme přešli na nový informační systém Edookit, který bychom nyní rádi zpřístupnili i vám.

Naším cílem je dosáhnout maximální informovanosti rodičů o průběhu výuky i veškerých změnách, o připravovaných školních akcích a událostech, o tom, co se ve škole odehrává, co v nejbližší době vaše dítě čeká…

Všechno, co nového vzniká, s sebou přináší různé problémy i nedokonalosti. Proto bychom Vás chtěli požádat o určitou dávku shovívavosti a zpětnou vazbu ohledně případných problémů či nefunkčností. Během školní roku budeme celý systém zdokonalovat, aby sloužil nejen nám, ale hlavně vám k získávání informací a obecně lepší komunikaci se školou.

Na vaše emailové adresy budou zaslány přihlašovací údaje do systému, tak s chutí do toho…

Těšíme se na spolupráci.

Vaše škola

 

Školy v přírodě 2016/2017

4. 10. 2017

V letošním školním roce jsme se rozhodli změnit dosavadní koncepci pořádání škol v přírodě, a to takto:

1. – 3. třída pojede na podzimní expedici Barevný podzim 2017 (30. října – 3. listopadu 2017) do Podmitrova na Českomoravské vysočině (bližší informace najdete brzy v deníčcích dotčených tříd), 4. a 5. třída absolvuje zimní lyžařskou expedici Krkonoše 2018 (pravděpodobně březen 2018), všechny třídy (včetně MŠ) pak na přelomu května a června čeká tradiční letní expedice Kola 2018 v jižních Čechách.

Vedení školy

 

Drakiáda a piknikiáda

26. 9. 2017

Školská rada SMZŠ srdečně zve na tradiční podzimní

DRAKIÁDU S PIKNIKIÁDOU, 

která se bude konat v neděli 8. října 2017 10.00 – 12.00 na Kraví hoře. Na programu opět klání v létacích a kulinářských disciplínách. Letu zdar a dobrou chuť! Bližší informace žádejte u svých třídních učitelů.

 

Káčata 2017Káčata 2017

25. 9. 2017

Jednu červnovou sobotu se děti, rodiče a přátelé SMZŠ sešli na dalším ročníku KÁČAT... 

 

Platby odpoledních zájmových aktivit

15. 9. 2017

Platby odpoledních zájmových aktivit na 1. pololetí šk. roku 2017/2018

Vážení rodiče, úhradu zájmových aktivit svých dětí provádějte převodem na školní účet 7288780297/0100, uveďte jméno dítěte a název aktivity (ASC, Malá liga, Jogínci – 1000 Kč/pololetí; Badatelé, Loutkino, Klub deskových her, Výtvarný klub – 500 Kč/pololetí) do 30. září 2017

 

Ředitelské volno 29.9. 2017Ředitelské volno 29.9. 2017

11. 9. 2017

Ředitel SMZŠ vyhlašuje na 29. 9. 2017 

ŘEDITELSKÉ VOLNO.

 

RSS RSS

Další stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Registrace pro odběr novinek a zprávOblasti, které Vás zajímají

| | | | | |

Rozmarýnová 3, 637 00 Brno, t: +420 541 220 789, č. ú. KB Brno 7288780297/0100, IČ 25330012
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 25897. Držitel certifikátu dle ČSN EN ISO 9001:2009

created DIAMOND MARKETING