slide

Družina

Kalendář

<< 23/7/2018 >>
Po Út St Čt So Ne
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Družina

Ve družině se staráme o děti před a po vyučování. Je otevřená od 7.30 do 8.15 a od 14.15 do 16.30. V časovém rámci družiny probíhají i další volnočasové aktivity, do kterých se mohou děti na začátku školního roku zapsat. Pokud nám přeje počasí, tráví děti svůj volný čas ve družině na naší velké zahradě, vybavené různými herními prvky (houpačka, trampolína, teepee, skluzavka, hřiště, atd.). V interiéru je dětem k dispozici herna se spoustou her, s oddělenými prostory i s počítači.

Kontakt do družiny: 777956811

Dětem dále nabízíme volnočasové aktivity z mnoha oblastí viz rozvrh níže. Tyto volnočasové aktivity probíhají v rámci odpolední družiny (14.30 - 16.15) v prostorách školy. Nemusíte tedy Vaše dítě vozit na kroužky mimo školu. Volnočasové aktivity jsou placeny samostatně.

Pondělí: Tvořivé ruce / Badatelé
Úterý: ASC (After School Club) / Loutkino
Středa: ASC / Malá liga (sport)
Čtvrtek: Klub deskových her / Jogínci
Pátek: Výtvarka, Chovatelé 
(Rozmarýnek)

 

Vychovatelka ŠD - Kamila Prokopová Vychovatelka ŠD - Kamila Prokopová

V SMZŠ pracuje jako vychovatelka ve školní družině a učitelka výtvarné výchovy. Má výtvarné vzdělání na SPŠ textilní. Od roku 1991 pracovala jako lektorka Dětského muzea, kde se podílela na tvorbě výstav a programů pro děti. Na SMZŠ působí od roku 2007. Ve volném čase se věnuje výtvarné činnosti, lyžování, cyklistice. Má ráda hudbu a divadlo.

 

Tvořivé ruce

Chtěli byste si vyrobit spoustu krásných věcí z keramiky a dalších zajímavých materiálů? Láká vás vyzkoušet si nové techniky a postupy? Od toho jsou tady Tvořivé ruce každé pondělí.

Badatelé

Bádání, tvoření a zábava s nejrůznějšími pokusy a projekty. Badatelskou činnost si fotíme a točíme a pravidelně publikujeme na youtube.com! Necháváme se překvapovat vědeckým bádáním a zkoumáním světa kolem nás. Zkoušíme si vědu na vlastní kůži.

 

ASC

ASC neboli After School Club je klub anglického jazyka.

 

Spolek loutek Loutkino Spolek loutek Loutkino

• hudebně dramatické etudy
• společný výběr vhodného dramatického textu
• práce na scénáři
• režijní spolupráce
• 1 – 2 inscenace za školní rok
• veřejná vystoupení
• soutěže a divadelní přehlídky

Malá liga

Projekt je realizován ve spolupráci s Malou baseballovou ligou. Během jednoho školního roku se děti naučí základům nejrozšířenějších míčových kolektivních her (zejména T-ball, vybíjená, házená), hru trénují dva měsíce, etapa je zakončena turnajem. Malá liga je určena dětem od 1. do 4. třídy, příprava na turnaje probíhá v tělocvičně. V příštím školním roce bychom rádi opět získali titul mistrů Malé ligy, proto mezi sebou uvítáme šikovné a sportovně talentované kluky i děvčata.

Klub deskových her

Klub deskových her je pro děti, které chtějí „mít nejen v nohou ale i v hlavě“. A proto všichni ti, kdo si chtějí bystřit mozek, prostorovou představivost, krátkodobou paměť a všelico další, se schází ve čtvrtek odpoledne v první třídě. Co nás letos čeká? Budeme pořádat turnaje, pexesiády, duely a kdo ví, co ještě.

Jogínci

Cvičení, které pochází z Indie se nazývá Jóga a krásně vás protáhne. Zkusíte si spoustu nových zábavných pozic, které mají často jméno podle zvířítek. Jóga také posiluje celé tělo a učí nás správně dýchat. Nebude chybět ani oblíbená akrojóga (akrobatická jóga), tedy cvičení ve dvou.
To vše s cvičitelkou Toničkou.

 

Výtvarný klub

Páteční výtvarný klub je určen dětem, které baví kreslit, malovat a tvořit. Budeme pracovat s různými materiály, tvořit tradičními technikami, ale i zkoušet nové postupy. Tvořit budeme převážně ve škole, občas ale také venku na zahradě nebo v lese. V rámci odpoledního klubu můžeme navštěvovat i zajímavé výstavy.

Chovatelé

Zajímají Tě zvířata a chceš se seznámit s jejich chovem? Seznámíme Tě s živočichy, kteří jsou vhodní pro chov doma i s jejich příbuznými v přírodě. Můžeš se těšit na pakobylky, brouky, agamy, korálovky, chameleony, mnohonožky, gekony, psa canisterapeuta, domácí zvířata a další.

Registrace pro odběr novinek a zprávOblasti, které Vás zajímají

| | | | | |

Rozmarýnová 3, 637 00 Brno, t: +420 541 220 789, č. ú. KB Brno 7288780297/0100, IČ 25330012
Zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 25897. Držitel certifikátu dle ČSN EN ISO 9001:2009

created DIAMOND MARKETING